קבוצת המחקר שלנו מתמקדת בייצור ננו-חלקיקים לאבחון וטיפול בסרטן גרורתי, ובמכשור רפואי ממוזער שניתן להשתיל ברחבי הגוף.דר’ אבי שרודר, ראש הקבוצה, למד את שלושת התארים בהנדסה כימית באוניבסיטת בן גוריון (תואר ראשון 2003, שני – 2005, דוקטורט – 2009). את מחקר הדוקטורט ביצע אבי בהנחיית פרופ’ יוסף קוסט (בן גוריון) ופרופ’ יחזקאל ברנהולץ (האוניברסיטה העברית בירושלים – הדסה עין כרם). את עבודת הפוסט-דוקטורט ביצע אבי עם פרופ’ רוברט לנגר במכון הטכנולוגי של מסצ’וסטס (2009-2012). אבי זכה במספר פרסים ומלגות לאומיים ובינלאומיים – מלגת לוי אשכול, פרס טבע, פרס אינטל, ופרס קרן וולף לתלמידי דוקטורט, שותף במענק דשפנדה, פרס מטעם המכון

הטכנולוגי מסצ’וסטס–מכון הסרטן, ואחרים.

 

במהלך הפוסט-דוקטורט פיתח אבי ננוחלקיקים סינטתיים המסוגלים לייצר חלבונים באופן עצמאי. חלקיקים אלו מיועדים

לייצור תרופה ישירות באיבר המטרה, על מנת למנוע פגיעה ברקמות בריאות. כמו כן, פיתח אבי, יחד עם שותפים, גלולה זעירה המכילה בתוכה מכשיר אולטראסאונד שלם. את הגלולה ניתן לבלוע, וגלי האולטראסאונד משמשים כמכשיר

להחדרת תרופות ישירות לרקמת המעי, במקום הזרקה של התרופה.


במהלך הדוקטורט פיתח דר’ שרודר מערכת מבוססת אולטראסאונד לשחרור ממוקד של תרופות מננו-חלקיקים בגידולים סרטניים. כמו כן, השתתף בפיתוח של חלקיקים רכים, הקרויים ליפוזומים, לטיפול במחלת מפרקים ניוונית – אוסטאוארתריטיס – חלקיקים אלו מוזרקים ישירות למפרק החולה ובכך מגינים על הסחוס מפני שחיקה ומאפשרים את שיקום הסחוס. חלקיקים אלו נמצאים כיום בניסויים קליניים.

 

מאמרים

ליפוזומים-תרופה ממוקדת מטרה
דמיינו לעצמכם שאתם חיילים הנמצאים בעיצומו של קרב, מצוידים בנשק מתקדם וחגורים באפוד קרב משופר.
הגיע רגע האמת, תצפית קרובה מזהה צוות אויב מתקרב לעמדה שלכם ואתם יוצאים למרדף. האויב מצליח לחמוק מכם אל תוך שוק הומה אדם, רוכלים מוכרים ירקות ופירות, ילדים מתרוצצים, נשים מניקות את ילדיהן, והנה אתם מזהים את האויב בין האזרחים, אבל חוששים לירות שמא תפגעו בעובר אורח תמים.

 

פריצת מחסום העור
יש המחזיקים חזק בכיסא ויש המתמקדים בנקודת לכלוך הנמצאת על הקיר, אחרים עוצמים עיניים ושואלים את עצמם מתי זה ייגמר. רובנו מנסים להחריש את ה”אחחח” בזמן שהמחט חודרת פנימה.
זריקות מהוות חלק מחיינו – חיסונים נגד שפעת, אבעבועות רוח וצהבת, חיסונים לקראת טיול בדרום אמריקה וכיו”ב. לפי נתוני ארגון הבריאות העולמי אדם במדינות המפותחות מקבל כשתי זריקות בממוצע בשנה, ואילו במדינות המתפתחות, בהן טכנולוגיות הטיפול במחלות מיושנות, אדם זוכה לחוויה זו כארבע פעמים בשנה!